SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Shaker 5257650
nr 525 7650
Shaker
nysilver, 20-tal, höjd: 23
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
måndag 19 maj 2008
kl 17:22:53
200 kr
250 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.